Lamine Emniyet ve Güvenlik Camı - kaçkar cam

Kaçkar Cam AŞ.
Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Lamine Emniyet ve Güvenlik Camı

İki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinll butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger.
Kaza nedeniyle oluşabilecek yaralanmaların engellenmesinin yanı sıra, dışarıdan gelecek darbelere karşı can ve malın korunması amacıyla da kullanılır. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri PVB’nin ve camın kalınlığına, dış etkinin büyüklüğüne göre önler/geciktirir. Ses yalıtımına katkı sağlar.

Eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97 oranında engeller. Isıcam ünitelerinde de kullanılarak emniyet ve güvenliğin yanısıra yalıtım da sağlanır. Kullanım alanları, vitrinler, çatı ve tavan camları, rüzgarlıklar, korkuluklar, iç bölme panoları, müzeler, ban ka şubeleri, hastaneler (özellikle psikiyatri klinikleri), trafiğin yoğun olduğu geçitler, okullar, çocuk yuvaları, polis merkezleri ve askeri kurumlar, aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksleridir. TRC Lameks’în darbe ve saldırılara karşı dayanıklılığı cam plakalarının ve PVB ara katmanının kalınlığının yarı sıra plakaların ve katmanların sayısına da bağlıdır. Darbeye dayanıklılığının belirlenmesi için TS EN 12600, saldırıya dayanıklılığın belirlenmesi için TS EN 356 CE İşaretleme Dökümanları’na başvurulmalıdır.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön